производ дисплеј

З.М. серијата на мобилни радио omnidirectional камшик антена за цел да обезбеди на корисниците на мобилни комуникациски широк фреквентен покриеност од 27MHz до 2500MHz, исто така, едноставно ракување и лесно се инсталира корисничко искуство.

повеќе производи

Зошто Изберете нас

Quanzhou Zhongming Порака опрема Co, Ltd. (З.М. антена)  е професионална изработка антена, кој се наоѓа во Quanzhou Сити, Fujian Province.with над 11 години на R & D и OEM / ODM искуство, бидејќи 2008.Especially на висока добивка рачни токи-токи антена, висока добивка автомобил радио антена, цивилни автомобил радио антена , базната станица антена, Yagi антена, безжичен пренос на податоци антена, додатоци на заградата, магнетни маг качи, ниска загуба RF фидер кабли (RG серија), RF коаксијални конектори, молња пренапон и други комуникациски периферни производи.

Нашето производство широко се користи во телекомуникациите. Кина Unicom, радио и телевизија, железнички, петрохемиски, електрична енергија, јаглен, пристаниште, оптички влакна мрежа инженеринг, оптички производство пасивна уред, научно-истражувачки институти, итн и се извезуваат во Европа. Соединетите држави. Русија. Јапонија. Јужна Кореа. Австралија, југоисточна Азија, Тајван и други земји.

компанијата Вести

Антена Избор за VHF / UHF Аматерски Порака-Дел 3 базна станица Антена

антената на базната станица не е ограничена со поместување услови, така што антената на високо-добивка може да се користат, кои не само што ја зголемува покриеност на пренос, но, исто така, ја зголемува ефикасноста конверзија на рецепција, и подобро да ја прими слаб колега сигнал и подобрување на ти ...

Антена Избор за VHF / UHF Аматерски Порака-Дел 2 автомобили антена

антената на возилото се однесува на комуникација антена дизајниран да биде инсталиран на возилото. Најчестите и најчесто се користи е вшмукување чаша антена. Бидејќи антената на вшмукување чаша е лесно поставен и инсталиран, па некои основни аматерски станици, исто така, често се користи вшмукување чаша антена. На ...

  • Кина снабдувач висок квалитет на комуникација антена